Svätá zem a magické Jordánsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 850442
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň
Prílet do Tel Avivu, presun do Nazaretu, ubytovanie v hoteli. 

2. deň
Prehliadku Ježišovho rodného mesta zahájite návštevou Baziliky zvestovania. Nasleduje zastávka pri dome Svätej rodiny pod Kostolom sv. Jozefa a návšteva miesta Ježišovho prvého zázraku, Kány Galilejskej, kde počas svadobnej hostiny premenil vodu na víno. Cesta pokračuje do svätého židovského mesta Tiberias na Vrch blahoslavenstiev. Zastavíte sa v Tabghe s mozaikami vyobrazujúcimi legendu o tom, ako Ježiš nakŕmil piatimi chlebami a párom rýb päťtisíc ľudí. Najvzrušujúcejším zážitkom bude plavba cez Galilejské more. Prechod do Jordánska, ubytovanie v Ammáne. 

3. deň
V hlavnom meste Jordánska budete môcť objavovať starobylé pamiatky: Herkulov chrám, Umayyadský palácový komplex a veľkolepý rímsky amfiteáter. Budete pokračovať do mesta Jerash, ktoré je jedným z najzachovalejších rímskych provinčných miest na svete s dláždenými koloniálnymi ulicami, hradbami, kúpeľmi, fontánami, námestiami, divadlami a veľkolepými chrámami. Ďalšou zastávkou bude hrad Ajloun, týčiaci sa nad borovicovými hájmi na severe krajiny, ktorý v histórii Jordánska zohral významnú rolu v obrane pred križiakmi. Presun do Ammánu. 

4. deň
Ráno zamierite na severozápad k biblickej hore Nebo. Posvätné pútnické miesto, kde zomrel Mojžiš, je údajne aj miestom jeho posledného odpočinku. Z hory sa vyberiete do neďalekej Madaby, ktorá sa preslávila ako „mesto mozaiky“. V Bazilike sv. Juraja budete môcť obdivovať najstaršiu zachovanú mapu Svätej zeme z polovice šiesteho storočia. Presun do Petry. 

5. deň
Zoznámite sa so svetovým divom, unikátnym mestom Petra, ktoré pred viac ako dvetisíc rokmi vytesali do skál arabskí Nabatáni a premenili ho na dôležitú križovatku obchodu s hodvábom a korením. Do mesta vstúpite cez úzku roklinu Siq dlhú jeden kilometer. Počas cesty cez magické skaly oslňujúcich farieb a tvarov budete môcť obdivovať skalné obydlia, impozantné chrámy, divadlo a na konci cesty vás ohromí veľkolepý monument, slávna pokladnica Al-Khazneh. Poobede presun do Betlehema. 

6. deň
Návšteva Jeruzalema, posvätného mesta židov, moslimov a kresťanov. Prehliadku zahájite pri Západnom múre, známom ako Múr nárekov, budete pokračovať ku Kostolu svätej Anny, bazénom Bethesda až k súdnej sieni a pevnosti Antonia, kde bol Ježiš odsúdený na smrť. Cez uličku Via Dolorosa a trh starého mesta sa dostanete do slávneho Chrámu sv. Hrobu. Navštívite Kalváriu a prázdny hrob Ježiša. Cesta pokračuje na Olivovú horu s panoramatickým výhľadom na mesto. Poslednou zastávkou sú Getsemanské záhrady s Bazilikou agónie, ktorej výzdoba ilustruje Ježišove muky pred zatknutím a Judášovu zradu. 

7. deň
Po raňajkách zamierite na Vrch Sion s Kostolom Nanebovzatia a miestom poslednej večere Cenacle. Pod Sionskou bránou navštívite Kostol sv. Petra, dom najvyššieho židovského kňaza Kajfáša, v ktorom bol Ježiš na noc uväznený a kde ho Peter zaprel. Zamierite do dedinky Ein Karen, rodiska Jána Krstiteľa, a budete pokračovať do Betlehema, kde navštívite Baziliku narodenia Ježiša Krista a Kostol sv. Kataríny. Na predmestí Betlehema uvidíte Pole pastierov, na ktorom podľa legendy pastieri prijali posolstvo o narodení Ježiška. Poslednou zastávkou bude Jericho, najstaršie mesto sveta a Hora Pokušenia. Ubytovanie v Betleheme. 

8. deň
Transfer na letisko v Tel Avive, odlet domov. 


Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 15 osôb.


Cena zahŕňa:

Leteckú dopravu Viedeň - Tel Aviv – Viedeň v optimálnej rezervačnej triede, transfer BA - letisko - BA, doprava moderným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou bez nápojov, vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu, denne fľaša minerálnej vody.


Cena nezahŕňa:

Povinný servisný poplatok - 189 EUR/osoba, palivový príplatok, kompletné poistenie 3,50 EUR/osoba/deň, príplatok za jednolôžkovú izbu, vstupné víza do Jordánska, výstupná taxa z Jordánska.


V kalkulácii nie je zahrnutá vernostná zľava na zájazdy CK INTERMEDIAL, prihláste sa o svoje zľavy !
Vernostná zľava sa nevzťahuje na Last minute ponuky a na objednávky v lehote kratšej ako 30 dní pred termínom zájazdu.

Expresná doprava na Istriu do Slovinska a Chorvátska
Možnosť prepravy aj bez objednania pobytu !

Autobusovú linku na Istriu zabezpečujeme nepretržite od roku 1992!

Nové priestory CK INTERMEDIAL

Kde ste sa o nás dozvedeli?

€urokalkulačka
SKK:
EUR:
Konverzný kurz: 1 EUR = 30.1260 SKK

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,88 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 5,59 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Linky