Čierna Hora

Od 3. júna 2006 je Čierna hora samostatným štátom. Čierna Hora má viac ako 650 000 obyvateľov prevažne pravoslávneho vyznania. Najväčším mestom je Podgorica, ktorá je zároveň aj hlavným mestom a ekonomickým centrom krajiny.
Má niekoľko dominánt – kaňon Tara, druhý najväčší na svete; Skadarské jazero, najväčšie na Balkáne; štyri prekrásne národné parky a mnoho iných zaujímavostí. Ulcinjská riviéra je najjužnejšie miesto Čiernej Hory a jedno z najkrajších turistických centier na Jadrane. Nachádza sa na stále zelených horských úbočiach, má dĺžku asi 30 km a z toho je 24 km nádherných piesočnatých pláží. Veľká pláž je svojou dĺžkou 14 km najväčšou piesočnatou plážou na Jadrane. Tieto pláže pôsobia liečivo na reumatické, ekzémové, pohybové a iné ochorenia. V Čiernej hore sa platí menou euro.
Čiernohorské pobrežie má rovnako ako prímorské oblasti susedných štátov stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje teplým a suchým letom. Typická je mimoriadna dĺžka slnečného svitu, vysoký počet jasných dní a nízka oblačnost. Na čiernomorskom pobreží sa k tomuto pripája ešte skutočnosť, že horská hradba, která sa väčšinou zdvíha v tesnej blízkosti pobrežia, poskytuje prímoriu výbornú ochranu pred nepriaznivými vnútrozemskými vplyvmi. Vďaka týmto priaznivým podmienkam je priemerná teplota na čiernohorskom pobreží vysoká, a to ako v lete, tak i v zimných mesiacoch a môže tak súťažit s miestami ležiacimi južnejšie.

Podmienky vstupu do krajiny

Vstup do Čiernej Hory pre cestujúcich prichádzajúcich zo Slovenskej republiky je možný bez dodatočných podmienok, t. j. bez potreby preukázania sa jedným z tzv. COVID potvrdení. Pred vstupom do Čiernej Hory sa nevyžaduje žiadna predchádzajúca registrácia.

CK INTERMEDIAL® je partnerom poisťovne UNION od jej vzniku v roku 1992

logo union

CK INTERMEDIAL® je členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr od roku 1997

logo sacka

CK INTERMEDIAL® sa špecializuje na zájazdy do Chorvátska od roku 1992

logo chorvatsko