Portorož - mesto ruží a Piran - okúzľujúce mesto

Portorož - mesto ruží, prímorské letovisko a ideálne miesto pre oddych, relax a zábavu
Portorož je najmodernejším, najväčším a najlepšie vybaveným prímorským letoviskom a klimatickými kúpeľmi v Slovinsku. Pláže sú upravené s pohodlným vstupom do mora a možnosťami pre všetky druhy vodných športov a aktivít. Moderné hotely sú vybavené bazénmi, termálnymi kúpeľmi, wellnes a beauty procedúrami pre telo aj dušu. Okrem kúpania, športovania a relaxu sú tu nespočetné zábavné možnosti, reštaurácie, kaviarne, bary, diskotéky, herne aj kasína.

Piran a soľné polia: piranské soľné polia, kde sa kvalitná soľ dodnes vyrába pomocou starých metód. Toto pobrežné mesto, ktorého vývoj bol značne pod vplyvom Benátok, je považované za jedno z najfotogenickejších miest na pobreží Jadranského mora. Za návštevu stojí určite námorné múzeum, akvárium, múzeum mušlí a ďalšie atrakcie.
Prírodná rezervácia Strunjan: Strunjanské útesy sú až 80 metrov vysoké a tvoria najväčšiu pobrežnú flyšovú stenu na celom jadranskom pobreží. Z Bieleho kríža na vrchole útesov nad zálivom Moon môžete zažiť veľkolepý západ slnka.

Lipica: žrebčinec Lipica, ktorý pôsobí už viac ako 400 rokov je najstarším európskym žrebčincom. Vychováva špičkové kone, je kultúrnou a historickou pamiatkou, ktorá zaujme návštevníkov drezúrou koňov a prírodnou scenériou. Budete mať možnosť navštíviť najstaršiu stodolu s jedincami Lipicánov, múzeum Lipicánov a prepravy koní, môžete si užiť prechádzku pastvinami a parkami a dozviete sa viac o osobitostiach Lipice a Krasového regiónu.
Škocjanské jaskyne: Táto krasová jaskyňa má v Európe najväčší podzemný kaňon, ktorý je vysoký 146 metrov a pre návštevníkov má aj niekoľko kilometrov turistických chodníkov. Trasa vás prevedie cez neuveriteľné mosty, ktoré vám umožnia vidieť podzemné vodopády, veľké sály, obrovské stalaktity a stalagmity, ktoré dosiahli výšku aj 15 metrov a ďalšie podzemné výtvory. Oblasť okolo Škocjanských jaskýň je regionálnym parkom - oblasťou chráneného prírodného a kultúrneho dedičstva.
Jaskyňa Postojna: Legendárny turistický vláčik vás zavedie do podzemnej siete krasových tunelov, galérií a sál. Už 140 rokov vláčikom návštevníci prezerajú stalaktity a stalagmity a ďalšie úkazy vytvorené vďaka vode. Počas hodiny a pol dlhej prehliadky sa dozviete o všetkých najdôležitejších krasových javoch, uvidíte najväčší, 5 metrov vysoký stalagmit známy ako Brilliant, navštívite najstaršiu podzemnú poštu na svete a spoznáte tajomné podzemné zviera - ľudsku rybu (proteus anguinus).
Predjama: Hrad Predjama sa nachádza v blízkosti jaskyne Postojna a je najväčším jaskynným hradom na svete. Viac ako 800 rokov strážil skalnatú tvár s výškou 123 metrov. Tajomné podzemné tunely ju spájajú s jaskyňou priamo pod ním. Hrad, ktorý bol tiež filmovým miestom, ponúkol útočisko svojmu legendárnemu majiteľovi Erazemu Predjamskému v 15. storočí. Tento lupičský rytier odolal obliehaniu viac ako rok na svojom zámku s neuveriteľným vzhľadom a umiestnením.

Fotogaléria

CK INTERMEDIAL® je partnerom poisťovne UNION od jej vzniku v roku 1992

logo union

CK INTERMEDIAL® je členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr od roku 1997

logo sacka

CK INTERMEDIAL® sa špecializuje na zájazdy do Chorvátska od roku 1992

logo chorvatsko