Rovinj - perla Istrie, TOP destinácia

Rovinj a jeho okolie je vďaka famóznej atmosfére turisticky najpríťažlivejším mestom na Istrii. Tá spočíva v harmónii modernej i starobylej architektúry s prírodou. V roku 2021 dovolenkovalo v rámci Chorvátska najviac turistov práve tu

Rovinj a jeho okolie je vďaka famóznej atmosfére turisticky najpríťažlivejším mestom na Istrii. Tá spočíva v harmónii modernej i starobylej architektúry s prírodou, najmä prírodnou rezerváciou Punta Corrente a Škarabou. Mesto je obklopené storočným cédrovým, borovicovým a píniovým lesom, pobyt tu je balzamom pre alergikov i prieduškárov. Blízky Limský záliv je prírodnou zvláštnosťou a častým cieľom výletných lodí zblízka i zďaleka. Staré mesto je pretkané malebnými uličkami s množstvom galérií, reštaurácií, vinární, zmrzlinární a kaviarní. Mária Terézia tu dala postaviť nemocnicu, rovnako ako svoje letovisko. Mestu dominuje najväčší barokový kostol na Istrii - kostol sv. Eufémie z r.1736, ktorý sa vypína na vrchole starého mesta, ležiaceho pôvodne na ostrove. Na 60 m vysokej veži kostola sa týči 6-metrová otáčavá socha sv. Eufémie. V kostole je sarkofág sv. Eufémie, umučenej v r.304, ktorý sem podľa legendy doplavilo more. Od kostola sa vinie ulica Grisia s veľkým počtom umeleckých galérií. Umelci tu žijú v komunite a v druhú augustovú sobotu sa tu každoročne koná prehliadka diel výtvarníkov, maliarov, keramikárov a sochárov. Rovinj je vyhľadávaný aj športovcami pre desiatky tenisových kurtov, volejbalových i basketbalových plôch, ktoré sa tu nachádzajú. Pre potápačov je lákadlom priezračné more a vrak lode Baron Gautch, potopenej v roku 1914. Na svoje si prídu aj tí, ktorí radi zavítajú na skalnú stenu Fantázia, ideálnu pre voľné skalolezenie. Mesto Rovinj získalo v roku 2008 prestížne ocenenie Modrý kvet za najlepšie upravené mesto na pobreží a Turistický kvet kvality v Chorvátsku. Rovinjské hotely sú pravidelné oceňované v medzinárodných súťažiach TOP hotelov sveta.

Pobyty v Rovinji sa každoročne rýchlo vypredávajú, nezmeškajte príležitosť včasnej rezervácie svojej dovolenky v Rovinji !
V súčasnosti sú ubytovacie kapacity v lete v Rovinji už takmer vypredané !!!

Fotogaléria

CK INTERMEDIAL® je partnerom poisťovne UNION od jej vzniku v roku 1992

logo union

CK INTERMEDIAL® je členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr od roku 1997

logo sacka

CK INTERMEDIAL® sa špecializuje na zájazdy do Chorvátska od roku 1992

logo chorvatsko