Umag - najsevernejšia časť Jadranu a centrum tenisu

Umag s okolím je vstupnou bránou na Istriu zo Slovinska. Svetoznámym sa stal konaním tenisového turnaja ATP, ale aj pestovaním olív, vína, levandule a množstvom rekreačných rezortov
Umag – mestečko na severozápadnom pobreží Istrie je vstupnou bránou na chorvátske pobrežie Jadranu od západu, len pár desiatok kilometrov od veľkých mestských centier – Terst, Benátky v Taliansku, a Ljubljana v Slovinsku. Staré mesto je situované na polostrove medzi dvoma plytkými zálivmi. Severný, väčší záliv je chránený murovaným dlhým mólom, a vytvára malý prístav, nová časť mesta smerom k otvorenému zálivu nadväzuje na turistickú a rekreačnú zónu. Čaro tohto miesta objavili už starí Rimania, ktorí tu budovali svoje letné vily. Na ich pozostatkoch vzniklo stredoveké mesto s typickou stredovekou mestskou architektúrou s úzkymi uličkami a starými domami bohato zdobenými erbmi a nápismi. Mestské hradby s mestskou bránou a padacím mostom boli vybudované v 10. storočí, ich časť sa zachovala na juhozápade mesta vedľa mestského múzea. Pri vstupe do historického centra je kostol sv. Rocha zo 16. storočia s pozoruhodnými dreveným stropom z olejomaľbami z 18. storočia, vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie a patróna mesta sv. Peregrina s barokovou fasádou môžu turisti obdivovať výtvarné diela, obrazy, sochy a oltárne fragmenty s pôvodom zo 14. až 18 storočia.
Riviéra Umag – to je 45 km členitého pobrežia s romantickými zátokami, plážami s vybudovanými turistickými strediskami, hotelovými a apartmánovými komplexami, kempingom, športoviskami, s rozsiahlymi parkovými plochami.
Umag má reputáciu významného športového centra s prestížnou ACI marínou, ocenenou Modrou zástavou, veľké tenisové centrum je už roky miestom konania tenisového turnaja ATP, na ktorom sa zúčastňujú poprední svetoví tenisti.
Milovníci zábavy a nočného tu nájdu veľa príležitostí na zábavu a spoločenský život - disokluby, tanečné terasy, vinárne, taverny, nočné kluby.
Po prímorskej promenáde v tieni píniových porastov premáva turistický vláčik.
Len 7 km severne od Umagu je malé letovisko Savudrija, kde je najstarší maják na chorvátskom pobreží a nové profesionálne 18-jamkové golfové ihrisko.
V časti Katoro a na polostrove Sipar sú archeologické náleziská s ruinami rímskeho osídlenia

CK INTERMEDIAL® je partnerom poisťovne UNION od jej vzniku v roku 1992

logo union

CK INTERMEDIAL® je členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr od roku 1997

logo sacka

CK INTERMEDIAL® sa špecializuje na zájazdy do Chorvátska od roku 1992

logo chorvatsko