Poreč - dýcha históriou, poskytuje zábavu aj aktívny oddych

Poreč je jedno z najnavštevovanejších miest na západnom pobreží Istrie. Jeho dominantou je bazilika sv. Eufrazija zo 6. storočia
Najväčšou devízou mesta Poreč je jeho bohatá história s množstvom pamiatok. Najvýznamnejšou pamiatkou v Poreči je bazilika sv. Eufrazija, postavená v byzantskom slohu v 6. storočí. Od r. 1997 je zapísaná v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Zaujímavé sú aj zrúcaniny Neptúnovho chrámu z 2. storočia, románsky dom na ul. Decumanus s dreveným balkónom z 13. storočia, gotický dom s renesančným portálom z 15. storočia a Marafor – najstaršie a najväčšie námestie v Poreči – pôvodne rímske fórum. Tip na výlet: Na neďalekom ostrovčeku sv. Nikola je zámoček z 18. storočia, ktorý slúži ako hotel a najstarší maják na Jadrane. Akvárium v Poreči je nové a pekne udržiavané, a stojí za to, oboznámiť sa v ňom s podmorskou faunou. Päť kilometrov od Poreča sa nachádza dedinka Nova Vas, ktorá sa teší veľkému počtu návštevníkov vďaka svojej jaskyni Baredine. Táto jaskyňa siaha až do podmorských jazier.
Tip na výlet:
Motovun – mestečko na 277 m vysokom kužeľovitom kopci, 26 km severovýchodne od Poreča, je najobľúbenejšie výletné miesto, hojne navštevované. Je malebne rozložené na kopci vo vnútrozemí Istrie nad údolím rieky Mirny, obklopené vinohradmi. Je dominantným bodom krajiny, ponúka krásny výhľad. Skladá sa z troch častí: z opevneného Starého mesta na kopci, Dolného mesta pod hradbami a predmestia na východnej strane kopca. Všetky tieto časti sú malebne prepojené zachovaným systémom opevnenia (14. – 17. storočie). Mestečko, cenná architektonická rezervácia, bolo ako celok renovované a teraz plne slúži potrebám cestovného ruchu.
Tipy na zábavu: Dva nové Aquaparky ISTRALANDIA a AQUACOLORS v blízkosti Poreča sú vyhľadávanými miestami pre zábavu hlavne pre mladšie generácie.
V tejto oblasti sa nachádza aj zábavný park Adventure park Sky Fox s množstvom atrakcií na suchu.
Video z Poreča si pozriete tu

CK INTERMEDIAL® je partnerom poisťovne UNION od jej vzniku v roku 1992

logo union

CK INTERMEDIAL® je členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr od roku 1997

logo sacka

CK INTERMEDIAL® sa špecializuje na zájazdy do Chorvátska od roku 1992

logo chorvatsko