Letné dovolenky v prúde, dôležité linky

29.6.2020 Leto začalo a naši klienti sa už rekreujú pri mori Jadranu v Slovinsku, Chorvátsku a v Čiernej hore. Na cestách zatiaľ nie sú kolóny, zdržanie sa dá očakávať na vstupe a výstupe z Chorvátska, najmä v tradične exponovaných sobotných časoch. 

Slovinsko : Pri vstupe do krajiny nie sú zavedené žiadne karanténne opatrenia, nie je potrebné sa preukázať negatívnym testom na COVID-19. Vstup do Slovinskej republiky nebude povolený cudzincom, ktorí nemajú trvalý a prechodný pobyt v Slovinskej republike a javia príznaky ochorenia COVID-19 alebo uvedú, že sú pozitívni na ochorenie COVID-19. Osoby, ktoré majú v Slovinskej republike trvalý alebo prechodný pobyt a pri vstupe do krajiny uvedú, že sú pozitívne na ochorenie COVID-19, alebo majú príznaky na ochorenie COVID-19 budú požiadané, aby ihneď kontaktovali slovinskú zdravotnú službu.
Pred cestou do Chorvátska odporúčame vyplniť online formulár na stránke entercroatia.mup.hr (v slovenskom jazyku), ktorý je určený na urýchlenie vybavenia prechodu cez hranice. V prípade, ak sa tak neurobí vopred, treba počítať so zdržaním pri vstupe do Chorvátska. Pri vstupe na územie Chorvátska nie je potrebné preukázať sa testom na COVID-19. Od  24. júna musia cestujúci prichádzajúci do Chorvátska z Bosny a Hercegoviny, Kosova*, Srbska a Severného Macedónska ísť do povinnej domácej 14-dňovej karantény - nezávisle od toho, aké majú štátne občianstvo. Opatrenie sa netýka tých, ktorí cez Chorvátsko tranzitujú.

Bosna a Hercegovina umožňuje aj občanom SR 12-hodinový tranzit cez svoje územie pri meste Neum. V prípade tranzitu sa nevyžaduje negatívny test na Covid-19.

LINKY  - AKTUÁLNE INFORMÁCIE :
MZV SR : http://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Zdravotne bezpečné krajiny : Krajiny, pre ktoré pri návrate do SR platí voľný prechod cez hranice bez predloženia negatívneho COVID-19 testu, ako aj povinnosti absolvovať karanténu: Bulharsko* Cyprus  Česko   Čierna Hora*  Dánsko  Estónsko Faerské ostrovy  Fínsko Grécko Chorvátsko Island   Lichtenštajnsko   Litva  Lotyšsko  Maďarsko    Malta    Monako    Nemecko  Nórsko  Poľsko  Rakúsko   Slovinsko  Švajčiarsko 
 

Informácie o epidemiologickej situácii v Chorvátsku: https://www.koronavirus.hr/
medzičasom zaradené medzi menej bezpečné krajiny: Bulharsko Čierna Hora 
** dodatočne zaradené medzi menej rizikové krajiny: Austrália Belgicko Francúzsko Holandsko Írsko Veľká Británia Španielsko Taliansko
V kalkulácii nie je zahrnutá vernostná zľava na zájazdy CK INTERMEDIAL, prihláste sa o svoje zľavy !
Vernostná zľava sa nevzťahuje na Last minute ponuky a na objednávky v lehote kratšej ako 30 dní pred termínom zájazdu.


Možnosť prepravy aj bez objednania pobytu !


 

Typ dopravy pri dovolenke

Akou dopravou plánujete prepravu na najbližšiu dovolenku ?

Plánujete dovolenku na leto 2021?

Kde ste sa o nás dozvedeli?

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,35 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Linky