Lošinj

Mali Lošinj je najväčším mestom a zároveň prístavom ostrova Lošinj a nachádza sa v jeho južnej časti v zátoke Augusta. Vďaka tejto pozícii sa stalo dôležitým námorným, obchodným, ale aj turistickým centrom. Pôvodný názov mesta z roku 1398 je Malo Selo (Malá dedina). Mesto vyrástlo okolo kostola sv. Martina, ktorý bol postavený v 15. storočí. V centre mesta je tiež dominantou barokový farský kostol Zvestovania panny Márie so zvonicou dokončený v 18. storočí. Pred kostolom sa nachádza námestie, ktoré bolo na konci 19. storočia centrom Maleho Lošinja. Koncom 19. storočia na začiatku rozmachu cestovného ruchu sa začali stavať letné domy a hotely v historickom štýle postavené v zátoke Čikat. Rastie tu bohatá subtropická vegetácia (píniové lesy, palmy, a oleandre). Veli Lošinj je vyhľadávaným pre klimatické kúpele. Ostrov Lošinj je známy aj ako ostrov vitality, plodnosti, dlhovekosti a mimoriadne zdravého prostredia.

Ostrov Lošinj je oázou pokoja a ideálnym miestom pre kľudnú dovolenku. Nedotknutá príroda, krištáľovo čisté more, husté ihličnaté lesy, prírodná klíma a 2580 slnečných dní v roku je dôvodom pre prívlastok "Posledný raj na svete". Turizmus sa na ostrove rozvíja už viac ako 115 rokov a mestá Mali Lošinj a Veli Lošinj boli v roku 1982 vyhlásené za klimatické kúpele.

V meste Mali Lošinj, ktoré je najväčším mestom ostrova, si na svoje prídu aj športovci, ktorí tu objavia viaceré možnosti športovania - tenis, cyklistika, fotbal, hádzaná, surfovanie, potápanie, plavba na plachetniciach a motorových člnoch.

Na ostrove sa konajú slávnosti, ktoré sú pre turistov príťažlivé: v júni a v júli medzinárodná súťaž v tenise "Lošinjska rivijera", v decembri medzinárodná súťaž v podvodnom rybolove, Rybárske noci v júli a v júli, sviatok Panny Márie 15. augusta, a v júli a v auguste každý týždeň Puhačský orchester s vystúpeniami mažoretiek.
A ak budete mať šťastie, zbadáte v mori aj delfíny, ktorých tu žije v prírodnej rezervácii asi 120. Každý rok 5.augusta sa tu koná slávnosť Deň delfínov, ktorej cieľom je záchrana týchto vzácnych druhov živočíchov.
Fakultatívne výlety:
Loďou - na ostrovy západnejšie a južnejšie od Lošinja. Najobľúbenejším z týchto ostrovov je Ilovik, ktorý je známy ako raj kvetov. Hortenzie, ruže, olenadre a iné okrasné kvetiny zdobia azda každý dom rovnomenného hlavného mesta ostrova.
Plavba spojená s kúpaním na ostrovy Susak a Unije. Krásne kamenisté a piesočnaté pláže. Pre milovníkov úplného súkromia sú tu pláže na ostrovčekoch Orude, Palaciola a Orule.
Dovolenkárov lákajú aj výlety loďou na ostrov Cres, spojené s návštevou historického mestečka Osor s množstvom pamiatok z rímskeho obdobia.
Fishpiknik - celodenný výlet loďou s hudbou, občerstvením a aktívnym rybolovom,
Panorama tour, čo je celodenný poznávací výlet loďou pozdĺž ostrovov s občerstvením a zástavkami na kúpanie v inak nedostupných romantických zátokách.

CK INTERMEDIAL® je partnerom poisťovne UNION od jej vzniku v roku 1992

logo union

CK INTERMEDIAL® je členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr od roku 1997

logo sacka

CK INTERMEDIAL® sa špecializuje na zájazdy do Chorvátska od roku 1992

logo chorvatsko