Lošinj - klimatické kúpele Jadranu

Pre pokojnú a oddychovú dovolenku je ostrov Lošinj ako stvorený.
Pre pokojnú a oddychovú dovolenku je ostrov Lošinj ako stvorený. Vzduch je presýtený vônou borovíc a morským ovzduším. Exotické prostredie vytváraju palmy, citrónovníky a oleandre. Miernym podnebím, množstvom zelene v kombinácii s morským vzduchom, ako aj počtom slnečných dní je ideálnym miestom pre ozdravný pobyt pre dospelých aj pre deti.
Už v roku 1892 za čias Rakúsko-Uhorskej mornarchie bol Lošinj vyhlásený za klimatické kúpele pre jeho pozitívne účinky pri liečbe dýchacích ciest a alergií. Najväčším mestom na ostrove Lošinj je Mali Lošinj, v minulosti po Terste druhé najvýznamnejšie miesto výroby jachiet s veľkým prístavom. Historický ráz mesta si Mali Lošinj zachoval dodnes. V roku 1893 tu bola pre dobrú viditeľnosť a jasnú oblohu vybudovaná hvezdáreň. Väčší rozvoj turizmu nastal v roku 1905, kedy boli v Čikate postavené kúpele, hotely a penzióny.
Doprava na ostrov je možná prejazdom cez ostrov ostrov Cres, na ktorý premávajú dve trajektové linky (ceny sú podobné):
- z mestečka Brestova na juhovýchode Istrie do Poroziny (cca 20 min.)
- z Valbisky na ostrove Krk, ktorý je mostom prepojený s pevninou do Meragu (cca 25 min.)
Ostrov Lošinj je spojený s ostrovom Cres v mestečku Osor (v 9. stor. bolo sídlom biskupstva a je tu archeologické múzeum) technickou zaujímavosťou – otáčacím mostom, ktorý umožňuje prepravu automobilov a po jeho otočení plavbu menších lodí a jácht. Kanál vznikol za vlády cisára Augusta
Ak pricestujete do Rijeky vlakom, je možná aj preprava katamaranom do mesta Mali Lošinj.

CK INTERMEDIAL® je partnerom poisťovne UNION od jej vzniku v roku 1992

logo union

CK INTERMEDIAL® je členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr od roku 1997

logo sacka

CK INTERMEDIAL® sa špecializuje na zájazdy do Chorvátska od roku 1992

logo chorvatsko