Pomoc na cestách v Chorvátsku v lete 2022

V Chorvátsku aj toto leto pôsobia slovenskí policajti. Štvoricu po šiestich týždňoch vystriedajú ďalší kolegovia. V dovolenkovej destinácii budú do 15. septembra.

"V rámci každého turnusu budú pôsobiť dve dvojčlenné slovenské hliadky. Jedna na teritóriu Splitsko – Dalmatínskeho policajného riaditeľstva a druhá na teritóriu Prímorsko – Goranského policajného riaditeľstva," informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Policajti budú opäť slúžiť v slovenských uniformách vždy spoločne s chorvátskymi kolegami.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Trogire, Splitsko – Dalmatínske policajné riaditeľstvo, budú vykonávať pešie hliadky v mestách Trogir, Split, Podgora, Brela, Makarska a Tučepi.

Vykonávať budú aj motohliadky spoločne s chorvátskou dopravnou políciou na celom teritóriu policajnej stanice Makarska. V prípade núdze budú občanom k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Crikvenici, Prímorsko – Goranské policajné riaditeľstvo, budú vykonávať pešie hliadky v mestách Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Baška, Malinska, Moščenička Draga.

Okrem toho budú spoločne s miestnou políciou aj na policajných lodiach na ostrovoch Krk, Cres, Rab a Lošinj. V prípade núdze budú verejnosti k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

Policajti budú mať počas trvania služby v zahraničí k dispozícii služobné vozidlá s označením Polícia. Jedno služobné vozidlo budú mať policajti v teritóriu policajnej stanice v Trogire a druhé v Crikvenici.

"Prítomnosť služobných cestných vozidiel v rokoch 2017 až 2021 jednoznačne zefektívnila činnosť hliadok, zjednodušila identifikáciu chorvátsko-slovenských hliadok a aj tým zvýšila dôveru slovenských turistov pri riešení ich problémov členmi hliadky," zdôvodnila Bárdyová. (TASR)