Srí Lanka

Destinácia: Srí Lanka
Kód zájazdu: 831562
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:


1. deň:

Odlet z Viedne alebo Bratislavy s prestupom.


2. deň:

Prílet na SRÍ LANKU. Presun naprieč tropickou prírodou  do PINNAWELY, kde sa nachádza Sloní sirotinec. Je tu z bezprostrednej blízkosti k videniu viac než 70 slonov a malých sloníčat.  Presun do HABARANE, kde je ubytovanie.


3. deň:

Navštívime Skalnú pevnosť, Leviu Horu, tzv. ôsmy div sveta – SIGIRIYA (UNESCO).  Je to 200 m vysoká skalná pevnosť, z ktorej sa nám naskytne jedinečný a dych vyrážajúci výhľad. V HABARANE si vyskúšame jazdu na slonoch, ktorá nesmie pri návšteve Srí Lanky chýbať. Popoludní safari v národnom parku MINNERIYA kde na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu. Podvečer absolvujete tradičnú ayurvedskú masáž.  Návrat do hotela, večera a nocľah.


4. deň:

Návšteva skalných chrámov v DAMBULLE (UNESCO), kde je  viac ako 150 sôch Buddhu a nádherné nástenné maľby. K videniu je 14 metrová socha ležiaceho Buddhu vytesaná do skaly a komplex piatich jaskýň považovaný za najväčšiu plochu posiatu maľbami nájdenú na celom svete. Zástavka v MATALE, kde sa nachádza čarovná záhrada korenia. Tu sa dozvieme ako rastú rôzne druhy korenín a byliniek, na čo všetko sa používajú a ochutnáme aj skvelý bylinkový čaj. Bývalé kráľovské hlavné mesto KANDY (UNESCO) je zmesou rôznych typov orientálnej a koloniálnej archtektúry. Počas prehliadky navštívime obchod s hodvábom, kde budeme mať možnosť vyskúšať si typický srí lanský odev pre ženy „saree“ a pre mužov „saroon“. K večeru budeme svedkami predstavenia tradičných kandyjských tancov, ktoré budú zakončené skvelou ohňovou šou. Po predstavení návšteva azda najposvätnejšieho buddhistického chrámu Dalaga Maligawa - Chrám Buddhovho zubu.


5. deň:

Ráno sa prejdeme po Kráľovskej botanickej záhrade, je to najväčšia botanická záhrada na ostrove, kde uvidíme rôzne druhy exotických stromov, kvetov a rastlín, dom orchideí, palmovú avenue, gigantické kokosy. Presun do najmalebnejšej oblasti Srí Lanky. Zelené stromy, všade naokolo hory a kopce, vodopády, úchvatná scenéria krajiny, podmanivá vôňa čaju, nespočetné množstvo čajových plantáží, zberačky čaju, fabrika na výrobu čaju, kde ochutnáme originálny Cejlonský čaj preslávený po celom svete. Mesto NUWARA ELIYA tkzv. Malé Anglicko so silným nádychom britského koloniálneho vplyvu. 


6. deň:

Jazda vlakom smerom k pobrežiu. Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebnú scenériu krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domáceho obyvateľstva je ozajstný zážitok. Táto cesta cez hory a kopce patrí vraj k najkrajším   na celom svete. Ubytovanie v hoteli pri mori, oddych. 


7. deň:

Pobyt pri mori. Nocľah.


8. deň:

Pobyt pri mori. Nocľah.


9. deň:

Pobyt pri mori. Nocľah.


10. deň:

Doobeda možnosť oddychu na pláži. Poobede prehliadka hlavného mesta COLOMBO. Unikátne mesto, kde je prepojenie starého s novým a moderného s tradičným. Uvidíme „mrakodrapovú modernú časť“, Námestie Nezávislosti, Mestskú radnicu, BMICH Konferenčnú halu, jazero Beira, promenádu Galle Face Green, zažijeme rušnú dopravu hlavného mesta. Nakoniec zájdeme na rozlúčkovú večeru. Transfer na letisko.


11. deň:

Odlet zo Srí Lanky s prestupom. Prílet do Viedne alebo do Bratislavy. (Vyhradzujeme si právo zmeny programu v závislosti od letových časov)
V kalkulácii nie je zahrnutá vernostná zľava na zájazdy CK INTERMEDIAL, prihláste sa o svoje zľavy !
Vernostná zľava sa nevzťahuje na Last minute ponuky a na objednávky v lehote kratšej ako 30 dní pred termínom zájazdu.

Expresná doprava na Istriu do Slovinska a Chorvátska
Možnosť prepravy aj bez objednania pobytu !

Autobusovú linku na Istriu zabezpečujeme nepretržite od roku 1992!

Nové priestory CK INTERMEDIAL

Kde ste sa o nás dozvedeli?

Počasie

Colombo
zajtra:   30 °C
Dambulla
dnes:   30 °C
Kandy
včera:   28 °C
Nuwara Eliya
dnes:   30 °C
Sigiriya
dnes:   30 °C
Pinnawela
dnes:   30 °C
Matale
dnes:   30 °C
Habarana
dnes:   30 °C
€urokalkulačka
SKK:
EUR:
Konverzný kurz: 1 EUR = 30.1260 SKK

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,87 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,45 TRY
Americký dolar  EUR 1,15 USD

Zobraziť všetky »

Linky