Očarujúci Omán

Destinácia: Omán
Kód zájazdu: 785026
Cena od: 798 €
Príplatky od: 299 €
Poznávacie zájazdy
Exotické zájazdy

Výber termínu

03.11.2017 8 dní Last Minute 798 € +299 € odlet: Bratislava letecká
10.11.2017 8 dní Last Minute 798 € +299 € odlet: Bratislava letecká
01.12.2017 8 dní First Minute 798 € +299 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu


1. a 2. deň
Odlet z Bratislavy a prílet do Muscatu. Raňajky v hoteli Majan Continental Hotel. Doobeda možnosť využívať služby hotela. K dispozícii sú bazén, fitnescentrum, welness a klub zdravia. Po obede v hoteli nasleduje prehliadka Starého mesta Muscatu, počas ktorej si pozriete sultánov ceremoniálny palác Al Alam, portugalské pevnosti Jalali a Mirani a navštívite múzeum tradičnej ománskej rodiny, Bait al Zubair. Pokračujete do známej štvrti Corniche, kde vás čakajú nákupy v najväčšom bazáre Muttrah Souq. Návrat do hotela, večera. 

3. deň
Po raňajkách pokračujete v prehliadke mesta návštevou impozantnej Veľkej mešity sultána Kábusa, kde okrem iného budete môcť obdivovať druhý najväčší perzský koberec na svete. Ďalej zamierite do Kráľovskej opery, ktorá bola postavená na základe žiadosti samotného sultána, a ktorou sa Muscat zaradil medzi svetoznáme kultúrne centrá. Ubytovanie v hoteli Sifawy Boutique, obed a individuálny program. 

4. deň
Po raňajkách odchod na džípoch do púštnej oblasti Al Wasil (približne 250 km). Piknik a návšteva beduínskej rodiny. Ubytovanie v púštnom kempe Sama Al Wasil. Poobede tradičný arabský čaj/káva s datľami. Individuálny program, možnosť prenajať štvorkolky a zajazdiť si po piesočných dunách, prípadne sa povoziť na ťavách. Určite si nenechajte ujsť úchvatný západ slnka, ktorý budete môcť sledovať z jednej z najvyšších dún. Večera v kempe. 

5. deň
Odporúčame začať deň sledovaním východu slnka. Po raňajkách presun do Nizwy (170 km), bývalého hlavného mesta Ománu. Prehliadka mestečka Nizwa, miestneho bazáru a unikátnej pevnosti, odkiaľ sa vám naskytne úžasný výhľad na mesto, blízke hory a datľové háje. Nizwa je jedno z najstarších miest v Ománe. V 6. a 7. storočí bola centrom obchodu, náboženstva, umenia a vzdelania. Obed v hoteli Al Diyar. Deň ukončíte návštevou dvoch pevností, Jabrin a Bahla, ktoré domáci považujú za útočisko džinov. Odchod do hotela Millennium Resort Mussanah. Ubytovanie a začiatok čerpania all inclusive služieb. 

6. deň
Poldenný výlet do pevnosti Nakhal. Počas poslednej veľkej rekonštrukcie bola pevnosť zariadená tradičným nábytkom, ručným umením a historickými artefaktmi. Nachádza sa tu aj múzeum starožitných zbraní. Každý piatok sa pred pevnosťou odohráva trh s kozami. Návrat do hotela Millennium Resort Mussanah. 

7. deň
Voľný program v hoteli Millennium Resort Mussanah s all inclusive. 

8. deň
Odlet z Muscatu do Bratislavy. 

Zmena programu vyhradená. CK si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade, že minimálny počet účastníkov nedosiahne počet 2 osôb. 

Cena letenky je garantovaná iba v spojení s rezerváciou na konkrétne meno a závisí od počtu dostupných miest v danej knihovacej triede. 

V prípade záujmu možnosť doobjednať letenky v business / first class, možnosť individuálne si zvoliť termín, iné miesto odletu (Viedeň, Praha), leteckú spoločnosť (Emirates, Turkish Airlines) a predĺžiť si pobyt v Salalah (ubytovanie v 4-5* plážovom rezorte s all inclusive, letenka Muscat - Salalah) - cena na vyžiadanie.


Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Bratislava - Muscat a späť (s prestupom v Dubaji), 2 x ubytovanie s plnou penziou v Majan Continental Hotel 4*+, 1 x ubytovanie s plnou penziou v Sifawy Boutique Hotel 4*, 1 x ubytovanie s polpenziou v púštnom kempe Sama Al Wasil, 3 x ubytovanie s all inclusive v Millennium Resort Mussanah 4*+., služby anglicky hovoriaceho sprievodcu/šoféra, všetky transfery džípom, pitný režim, vstupy počas zájazdu.


Cena nezahŕňa

Povinný servisný poplatok - osoba od 2r. 299 EUR, komplexné poistenie 3,50 EUR/osoba a deň, slovenky alebo česky hovoriaci sprievodca (na vyžiadanie), víza 20 OMR / osoba a pobyt, kurz NBS k 02.05.2017 1 EUR = 0,419 OMR.


Doplňujúce informácie

V platnom cestovnom pase nesmie byť pečiatka štátu Izrael resp. Izraelské vízum.


V kalkulácii nie je zahrnutá vernostná zľava na zájazdy CK INTERMEDIAL, prihláste sa o svoje zľavy !
Vernostná zľava sa nevzťahuje na Last minute ponuky a na objednávky v lehote kratšej ako 30 dní pred termínom zájazdu.

Expresná doprava na Istriu do Slovinska a Chorvátska
Možnosť prepravy aj bez objednania pobytu !

Autobusovú linku na Istriu zabezpečujeme nepretržite od roku 1992!
Informujte sa v CK INTERMEDIAL, Záhradnícka 83, 82108 Bratislava, tel.  02 5556 -3860
Copyright INTERMEDIAL s.r.o.. Akékoľvek kopírovanie textu povolené iba s písomným súhlasom CK INTERMEDIAL s.r.o.
 

Ponuka CK INTERMEDIAL

Čo navrhujete zlepšiť na našej web stránke?

Kde ste sa o nás dozvedeli?

Počasie

Muscat
dnes:   31 °C
Nizwa
včera:   36 °C
Nakhl
dnes:   31 °C
€urokalkulačka
SKK:
EUR:
Konverzný kurz: 1 EUR = 30.1260 SKK

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,69 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 4,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Linky